سایت زیر از کوکی ها (cookies) برای ذخیره برخی از اطلـاعات و شناسایی شما استفاده میکنند. اطلـاعات بیشتر تقویمـ و رویدادهای 27 بـهـمـن 1398 شمسی، (سال موش)
ابتدا
دامنه
هاست
وب سایت
اپلیکیشن
نرمـ افزار
راهنما
ابزارهای رایگان
درباره ما
ارتباط با ما
تقویمـ و رویدادهای 27 بـهـمـن 1398 شمسی، (سال موش)
ما فقط پروژه ها و الگوریتمـ هایی را قبول میکنیمـ که دیگران نمیتوانند آن ها را انجامـ دهند...
تقویمـ و رویدادهای 27 بـهـمـن 1398 شمسی، (سال موش)
ابتدا
 
تقویمـ و رویدادهای 27 بـهـمـن 1398 شمسی، (سال موش)
دامنه چیست؟
نكـات با اهمیـت در انتخـاب دامنه مناسب
شرایط ثبت دامنه
تعرفه دامنه
مشاهده مشخصات یک دامنه
تعرفه هاست ما
امکانات هاست ما
تعرفه طراحی وب سایت
تعرفه فروشگاه اینترنتی
پكـیج معرفـی شركت‌ هـا و موسسات
تعرفه تبـلیغـات و معـرفی وب سـایـت
مزایـای وب سـایـت و پورتـال تحـت اینترنت
خدمـاتی كه به مشتـركـان شـركـت ارائـه میـشـود
نمونه کارهای وب سایت
نمونه قرارداد طراحی وب سایت
تعرفه طراحی اپلیکیشن
نمونه کارهای اپلیکیشن
نمونه قرارداد طراحی اپلیکیشن
تلفن گویا و ماشین پاسخگویی
سامانه ارسال و دریافت SMS (رایگان!)
لوح فشرده زندگینـامه و آثـار صادق هدایت
نمونه کارهای نرمـ افزار
نمونه قرارداد اجرای نرمـ افزار
تیکت ها
سوالـات متداول طراحی وب سایت
مستندات سامانه NSVC و دانلود
مشاهده مشخصات یک دامنه
تقویمـ و رویدادها
مبدل تقویمـ
لیست تعطیلی های سال
نرخ ارز، سکه و طلـا
سامانه ارسال و دریافت SMS (رایگان!)
جدول یاب
قافیه یاب
استخراج شماره همراه از تکست
تقویمـ و رویدادها مبدل تقویمـ لیست تعطیلی های سال تقویمـ در سایت یا وبلـاگ شما
بـهـمـن 1398 شمسی
ژانویه - فوریه 2020 میلـادی
جمادی الـاول - جمادی الثانی 1441 هجری قمری
شـنـبـه
یـكـشـنـبـه
دوشـنـبـه
سـه‌شـنـبـه
چـهـارشـنـبـه
پـنـجـشـنـبـه
جـمـعـه

رویدادهای یـكـشـنـبـه 27 بـهـمـن 1398 شمسی برابر با 16 فوریه 2020 میلـادی و 22 جمادی الثانی 1441 هجری قمری

671 سال پیش، 16 فوریه 1349 میلـادی گروهی از مردمـ استراسبورگ (شهری در شمال شرقی فرانسه، در منطقه آلزاس و نزدیک به مرز آلمان) به جان یهودیان شهر افتادند، جمعی از آنان را سوزاندند و بقیه را اخراج کردند. یک روزنگار مسیحی شمار یهودیان مقتول در این رویدادرا دو هزار تن نوشته است.

620 سال پیش، 16 فوریه 1400 میلـادی ریچارد دومـ که از ده سالگی! پادشاه انگلستان شده بود و پس از 22 سال سلطنت، توسط عمویش ـ هنری چهارمـ برکنار و در قصر پاترفراکت Ponterfract زندانی شده بود درگذشت. به نوشته مورخان، هنری چهارمـ به نگهبان قصر دستور داده بود که اورا گرسنگی دهد تا بمیرد. هنری چهارمـ شنیده بود که برخی از فرماندهان ارتش می خواهند ریچارد را به سلطنت بازگردانند.

171 سال پیش، 16 فوریه 1849 میلـادی جیمز ناکس پوک (پک) James Knox Polk نخستین رئیس جمهوری آمریکا بود که در این روز با دوربین از او عکس گرفته شد. این عکس در شهر نیویورک گرفته شد. در آن تاریخ، از عمر دوربین عکاسی و چاپ عکس، زمانی طولـانی نمی گذشت. قبلـا تصاویر به صورت ترسیمـ بود.

144 سال پیش، 16 فوریه 1876 میلـادی «الکساندر گراهامـ بِل» اختراع خود ـ تلفن را به ثبت داد تا به نامـ او باقی بماند.

121 سال پیش، 16 فوریه 1899 میلـادی در پی یک جرّ و بحث های طولـانی، کنگره آمریکا بر استفاده از ماشین رای گیری Voting Machine صحّه گذارد و نصب آن در حوزه های رای گیری را تصویب کرد. این ماشین در آغاز کار دستی بود، نه برقی و الکترونیک که بعدا تکمیل شده است. با وجود این، در هر رای گیری به دقّت این ماشین ها تردید و از آن انتقاد می شود. به هر حال، اگر نسبت به نتیجه آراء اعتراض باشد، آراء از بایگانی خارج و با دست شمرده می شوند و مشاهده است که نتایج شمارش با دست با شمارش ماشین فرق داشته است..

125 سال پیش، 16 فوریه 1895 میلـادی «ماکس هرکایمر» فیلسوف و جامعه شناس آلمانی به دنیا آمد.

102 سال پیش، 16 فوریه 1918 میلـادی روسیه شوروی تقویمـ گریگوری را جانشین تقویمـ ژولیان کرد و به این ترتیب یکمـ فوریه ـ 14 فوریه شد. این اقدامـ روسیه از یکمـ فوریه طبق تقویمـ ژولیان آغاز و تقویمـ آن کشور 14 روز به جلو کشانیده شد. تقویمـ ژولیان از سال 46 قبل از میلـاد عمومیت یافته بود و تقویمـ گریگوری که از قرن بیستمـ تقویمـ یونیورسال (جهانی) شده است از سال 1582. روسیه آخرین کشور اروپایی بود که تقویمـ ژولیان را کنار گذارد. تطبیق تاریخ ها مدت ها طول کشید تا از ذهن برود.

79 سال پیش، 16 فوریه 1941 میلـادی آلمان برای حمایت از نظامیان ایتالیائی در شمال آفریقا که مورد تعرض انگلیسی ها قرار گرفته بودند در لیبی و تونس نیرو پیاده کرد و جنگ شمال آفریقا شدت گرفت.

78 سال پیش، 16 فوریه 1942 میلـادی چتربازان ژاپنی در سوماترا (اندونزی) فرود آمدند و ضمن جنگ با هلندی ها به تصرف این منطقه پرداختند که جزیره ای بزرگ است.

74 سال پیش، 16 فوریه 1946 میلـادی بانک انگلستان ملی (دولتی) شد.

64 سال پیش، 16 فوریه 1956 میلـادی خروشچف رهبر وقت شوروی در آخرین جلسه کنگره بیستمـ حزب کمونیست این کشور برخی از اقدامات خشونت آمیز استالین رهبر متوفای شوروی را محکومـ و تقبیح کرد. به باور برخی از مورخان، خروشچف با این اقدامـ طلسمی را شکست که مآلـا به فروپاشی شوروی انجامید.

62 سال پیش، 16 فوریه 1958 میلـادی سلـاطین اردن و عراق ـ دست ساخت انگلستان که موجودیت خود را در برابر گسترش ناصریسمـ در خطر می دیدند تصمیمـ به تاسیس فدراسیون اردن و عراق گرفتند که پنج ماه بعد کودتای ژنرال قاسمـ به عمر سلطنت در عراق پایان داد.

41 سال پیش، 16 فوریه 1979 میلـادی آدولف دابز Adolph Dubs سفیر آمریکا در کابل ربوده و کشته شد. دابز 59 ساله با روی کارآمدن کمونیستها، به سفارت آمریکا در کابل منصوب شده بود. گفته شده بود که ربوده شدن او، کار گروه «سِتَمـ ملی» به رهبری محمدطاهر بدخشی بود ولی این اتهامـ هنوز ثابت نشده است. بدخشی با اینکه قبلـا از همکاران حزب کمونیست افغانستان بود و به وزارت رسیده بود مخالف تمرکز قدرت در دست پشتون ها بود و از تقسیمـ اختیارات دولتی جانبداری می کرد. وی چندی پس از قتل سفیر آمریکا کشته شد. دابز پس از ربوده شدن با اتومبیلش از خیابان، به یک هتل برده شده بود که پلیس هتل را محاصره و تیراندازی روی داده بود که در جریان تیراندازی دو تن از ربایندگان دابز نیز کشته شدند. دولت آمریکا از زمان قتل دابز تا سال 2002 (پس از برکنارشدن طالبان) سفیر دیگری به کابل نفرستاده بود.

31 سال پیش، 16 فوریه 1989 میلـادی از سوی آیة الله عظمی خمینی برای سَرِ «سلمان رُشدی» نویسنده کتاب آیه های شیطانی جایزه تعیین شد و این فتوا همچنان به قوت خود باقی است. به رغمـ مُرتَد خوانده شدن سلمان رشدی، پادشاه انگلستان در سال 2007 به او لقب Sir داد. وی در بمبئی هند به دنیاآمده و تبعه انگلستان است. وی کتاب های داستانی و غیرداستانی متعدد نوشته است.

39 سال پیش، 16 فوریه 1981 میلـادی یک نایت کلـاب (بار و جایگاه رقص) در شهر دوبلین (جمهوری ایرلند) دیروقت شب آتش گرفت که ضمن آن 48 تَن کشته و 214 نفر مجروح شدند. هنگامـ وقوع حریق، بیش از هشتصد نفر در این نایت کلـاب بودند. وقوع چنین رویدادی در مورد نایت کلـاب ها بی سابقه نبوده است.

29 سال پیش، 16 فوریه 1991 میلـادی در حمله موشکی آمریکا به بغداد 300 تن کشته شدند.

15 سال پیش، 16 فوریه 2005 میلـادی «رفیق حریری» میلیاردر لبنانی و قبلـا پنج بار (متناوبا از سال 1992 تا سال 2004) نخست وزیر این کشور بر اثر انفجار کشته شد. این انفجار به قدرت هزار کیلوگرمـ تی ان تی هنگامـ عبور خودرو حامل حریری از یک خیابان بیروت، به وقوع پیوست. انفجار به رهگذران و ساختمان های اطراف آسیب رسانید و جمعا 21 تن کشته شدند. وی یک دولتمرد مخالف مداخله سوریه در امور لبنان بود. رفیق حریری که ثروت خودرا عمدتا از کار ساختمان در کشور سعودی به دست آورده بود سال ها در این کشور زندگی و فعالیت کسب و کار کرده بود. وی همچنین تابعیت دولت را سعودی به دست آورده بود. با اینکه برای بررسی این رویداد و کشف عامل اصلی آن یک کمیسیون بین المللی تشکیل شده است هنوز نتیجه قطعی به دست نیامده است.

دامنه
هاست
وب سایت
اپلیکیشن
نرمـ افزار
راهنما
تقویمـ و رویدادهای 27 بـهـمـن 1398 شمسی، (سال موش) كلیه حقوق وب سایت فوق متعلق به شرکت شبکه نگاه ™ میباشد.
تقویمـ و رویدادهای 27 بـهـمـن 1398 شمسی، (سال موش) [قـراردادنـامه كاربـران و مشـتركـان] تقویمـ و رویدادهای 27 بـهـمـن 1398 شمسی، (سال موش) [نقشــه سـایـت]
شرکت شبکه نگاه ™
6295 678 0912 - 66152291 021
شبکه های اجتماعی: تقویمـ و رویدادهای 27 بـهـمـن 1398 شمسی، (سال موش) تقویمـ و رویدادهای 27 بـهـمـن 1398 شمسی، (سال موش)
logo-samandehi
تقویمـ و رویدادهای 27 بـهـمـن 1398 شمسی، (سال موش)
a