سایت زیر از کوکی ها (cookies) برای ذخیره برخی از اطلـاعات و شناسایی شما استفاده میکنند. اطلـاعات بیشتر سوالـات متداول طراحی وب سایت
ابتدا
دامنه
هاست
وب سایت
اپلیکیشن
نرمـ افزار
راهنما
ابزارهای رایگان
درباره ما
ارتباط با ما
سوالـات متداول طراحی وب سایت
ما فقط پروژه ها و الگوریتمـ هایی را قبول میکنیمـ که دیگران نمیتوانند آن ها را انجامـ دهند...
سوالـات متداول طراحی وب سایت
ابتدا
 
راهنما
 
سوالـات متداول طراحی وب سایت
دامنه چیست؟
نكـات با اهمیـت در انتخـاب دامنه مناسب
شرایط ثبت دامنه
تعرفه دامنه
مشاهده مشخصات یک دامنه
تعرفه هاست ما
امکانات هاست ما
تعرفه طراحی وب سایت
تعرفه فروشگاه اینترنتی
پكـیج معرفـی شركت‌ هـا و موسسات
تعرفه تبـلیغـات و معـرفی وب سـایـت
مزایـای وب سـایـت و پورتـال تحـت اینترنت
خدمـاتی كه به مشتـركـان شـركـت ارائـه میـشـود
نمونه کارهای وب سایت
نمونه قرارداد طراحی وب سایت
تعرفه طراحی اپلیکیشن
نمونه کارهای اپلیکیشن
نمونه قرارداد طراحی اپلیکیشن
تلفن گویا و ماشین پاسخگویی
سامانه ارسال و دریافت SMS (رایگان!)
لوح فشرده زندگینـامه و آثـار صادق هدایت
نمونه کارهای نرمـ افزار
نمونه قرارداد اجرای نرمـ افزار
تیکت ها
سوالـات متداول طراحی وب سایت
مستندات سامانه NSVC و دانلود
مشاهده مشخصات یک دامنه
تقویمـ و رویدادها
مبدل تقویمـ
لیست تعطیلی های سال
نرخ ارز، سکه و طلـا
سامانه ارسال و دریافت SMS (رایگان!)
جدول یاب
قافیه یاب
استخراج شماره همراه از تکست

برای راهنمایی و مشاوره و یا طرح هرگونه سوالی لطفا:

با یکی از شماره های زیر ارتباط برقرار کنید.

6435 678 0912
66152291 021

و یا یک تیکت برای ما ارسال کنید و حداکثر ظرف 6 ساعت (در ساعات کاری) پاسخ خودتان را دریافت کنید.

ارسال تیکت

سوالـات متداول طراحی وب سایت

هاست چیست؟

هاست یا میزبانی عبارت است از سرویسی كه یك شركت میزبان (host) ارائه میدهد. اینگونه شركت ها دارای رایانه‌های سرور قدرتمند با امنیت بالـا هستند. شما با پرداخت مبلغی به صورت سالیانه یا ماهیانه میتوانید فضایی از این شركت ها اجاره نمائید و فایل های خود را در آن فضا قرار دهید.‌ هـاست های معتبر دنیا اكثرا در كانادا و آمریكا قرار دارند. تعرفه ‌هـاست

فرق هاست لینوكس و هاست ویندوز در چیست؟

معمولـا اكثر‌ هـاست ها از یكی از دو سرور ویندوز یا لینوكس در رایانه‌های سرور خود استفاده میكنند. سرور لینوكس معمولـا فقط از فایل های PHP پشتیبانی میكند در حالی كه سرور ویندوز علـاوه بر PHP از ASP و SQL Server و Access نیز پشتیبانی میكند. سرور لینوكس مبتنی بر سیستمـ عامل رایگان لینوكس است اما سرور ویندوز بر پایه سیستمـ عامل ویندوز سرور میباشد كه رایگان نیست. در نتیجه ‌هـاستینگ بر روی سرور لینوكس ارزانتر و به صرفه‌ تر است. امروزه نیز اكثر‌ هـاست‌ ها به سمت استفاده از سرور لینوكس میروند زیرا به وسیله آن میتوانند ‌هـاستینگ ارزانتری ارائه كنند و‌ هـاست خود را سفارشی‌ تر نمایند. در ضمن به طور نسبی امنیت ‌هـاستینگ آن‌ ها نیز بالـاتر میرود.

دامنه چیست؟

دامنه همان نشانی اینترنتی است مثل google.com یا regardhost.com
هر دامنه از دو قسمت تشكیل شده. قسمت اول نامـ دامین و قسمت دومـ پسوند آن است. به طور مثال در دامنه google.com كلمه google نامـ دامنه و com پسوند دامنه است كه با یك نقطه از همـ جدا میشوند.
پسوندهای دامنه گوناگونند اما پسوندهای متداول عبارتند از: com برای سایت های تجاری، org برای سازمان ها، net برای سایت های فعال در زمینه شبكه و ir برای سایت های ایرانی.
دامنه را نمیتوان خریداری نمود بلكه فقط میتوان آن را برای یك یا چند سال ثبت نمود.
تعرفه دامنه

آیا میتوان چندین دامنه را روی یك سایت قرار داد؟

بله، اینكار شدنی است و مشترك میتواند با استفاده از یك هـاست چند دامنه ثبت نماید. بدین ترتیب آن وب سایت چند نشانی خواهد داشت كه همه نشانی ها به یك صفحه ارجاع داده میشوند.

منظور شما از پست الکترونیکی اختصاصی چیست؟

بعد از اخذ هـاست و دامنه از شركت، شما تعداد نامحدود پست الکترونیکی خواهید داشت كه روی سایت شما قرار دارند. چنانچه آدرس سایت شما www.rezaei.com باشد آنگاه نشانی پست الکترونیکی شما بطور مثال info@rezaei.com خواهد بود و دیگر نیازی به استفاده از سایت های عمومی ارائه دهنده خدمات پست الکترونیکی مثل جیمیل و یاهو نخواهید داشت.

برای طراحی و ساخت وب سایت مبلغی پرداخت نمودمـ. آیا این مبلغ باید هر سال پرداخت شود؟

خیر، شما برای سال های بعد فقط مبلغ  هـاست و دامنه را پرداخت مینمائید. هزینه ساخت وب سایت فقط برای یكبار و در سال اول دریافت میگردد.

whois چیست؟

توسط سامانه whois كه مخفف who is (به معنای چه كسی؟!) است میتوان مشخصات صاحب یك دامنه را مشاهده نمود. این مشخصات در بانك اطلـاعاتی شركت های ثبت كننده دامنه ذخیره میشود و بطور رایگان برای همه قابل دسترس است. شركت شبكه نگاه ™ نیز این سامانه را ارائه میدهد. اطلـاعات بیشتر

subdomain چیست؟

اگر با دامنه آشنا هستید باید گفت، ساب دامنه مشتقی از دامنه است. بطور مثال اگر نشانی وب سایت شما www.example.com باشد شما میتوانید یك ساب دامنه به صورت support.example.com داشته باشید. فایده ساب دامنه ها در آنست كه توسط آن میتوان از نشانی های طولـانی پرهیز نموده و برای صفحات مختلف یك وب سایت نشانی های ساده كه راحت به ذهن سپرده میشوند تعریف نمود. همچنین امكان مدیریت وب سایت را برای مدیر سایت ساده تر میكنند. باید گفت كه كلیه وبلـاگ ها ساب دامنه هستند.

تفاوت وبلـاگ و وب سایت چیست؟

وبلـاگ نیز همانند وب سایت میتواند حاوی متن و عكس و یا سایر عناصر باشد. اما وبلـاگ همیشه زیرمجموعه ای از یك وب سایت و در واقع ساب دامنه آن وب سایت است.
بطور مثال blogspot.com، بزرگترین ارائه دهنده سرویس ساخت وبلـاگ در اینترنت، یك وب سایت است. وبلـاگ های عضو در آن دارای نشانی به صورت example.blogspot.com هستند.
پس وبلـاگ زیرمجوعه ای از یك وب سایت است و مدیر آن وب سایت هر زمان كه بخواهد میتواند وبلـاگ شما را حذف كند. همچنین معمولـا وبلـاگ ها فضایی برای قرار دادن فایل های شما ارائه نمیدهند.

آیا میتوان پس از ثبت دامنه و اخذ هـاستینگ، در آن تغییرات داد؟

دامنه پس از ثبت غیرقابل تغییر است بنابراین باید در زمان ثبت آن نهایت دقت را به عمل آورد. اما هـاستینگ را میتوان پس از سفارش ارتقاء داد. بطور مثال چنانچه فضای بیشتری برای وب سایت خود میخواهید میتوانید در هر زمان كه مایل بودید به ما اطلـاع دهید تا تغییرات اعمال گردد.
در ضمن میتوان دامنه های دیگری را ثبت و آن ها را به وب سایت خود متصل كنید. با این كار وب سایت شما چندین آدرس متفاوت خواهد داشت.

برای ساخت وب سایت چه چیزهایی را باید برای شما فراهمـ كنمـ؟

هر نوع لوگو و یا تصویری كه در رابطه با فعالیت خود بكار میبرید. رنگی كه به آن علـاقه دارید. این مشخصات پس از عقد قرارداد طراحی وب سایت مورد نیاز است.
شما میتوانید ایده ای را كه در ذهن از وب سایت خود دارید در نرمـ افزار word و یا بر روی كاغذ پیاده نمائید و به ما بدهید تا به عنوان الگوی طراحی وب سایت مورد استفاده قرار گیرد. تصاویر اضافی ارائه شده توسط شما میتوانید به خوبی مورد استفاده قرار گیرد.

یك وب سایت دارمـ. آیا میتوان برای خدمات پشتیبانی با شما همكاری كرد؟

بله. اما اولین قدمـ آن است كه ما وب سایت شما را مشاهده كنیمـ. پس لطفا به بخش ارتباط با ما رفته و نشانی وب سایت خود را به همراه شرح مختصری از نیازمندی های آن بنویسید و برای ما ارسال نمائید تا ما بلـافاصله با شما ارتباط برقرار کنیمـ و درباره چگونگی همكاری صحبت كنیمـ.

دامنه
هاست
وب سایت
اپلیکیشن
نرمـ افزار
راهنما
سوالـات متداول طراحی وب سایت كلیه حقوق وب سایت فوق متعلق به شرکت شبکه نگاه ™ میباشد.
سوالـات متداول طراحی وب سایت [قـراردادنـامه كاربـران و مشـتركـان] سوالـات متداول طراحی وب سایت [نقشــه سـایـت]
شرکت شبکه نگاه ™
6435 678 0912 - 66152291 021
شبکه های اجتماعی: سوالـات متداول طراحی وب سایت سوالـات متداول طراحی وب سایت
logo-samandehi
سوالـات متداول طراحی وب سایت